>
Zalety ogrzewania elektrycznego 1
Zalety ogrzewania elektrycznego

Postęp energetyczny z jakim mamy do czynienia powoduje, że ogrzewanie elektryczne zyskuje na atrakcyjności i z roku na rok jest coraz chętniej wybieranym źródłem ciepła nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. W tym artykule opiszemy zalety, jakie daje ogrzewanie za pomocą kotłów elektrycznych marki Kospel.  

Ogrzewanie kotłem elektrycznym jest bardzo dobrym rozwiązaniem w budynkach energooszczędnych, a koszt inwestycji jest stosunkowo niski w porównaniu do innych systemów grzewczych (piec na ekogroszek, piec gazowy). Plusy jakie daje kocioł elektryczny to także łatwość montażu oraz jego obsługa. 

Dzięki nowoczesnej technologii kotły Kospel mają zainstalowany sterownik pogodowy, dzięki czemu automatycznie mogą dopasować się do warunków atmosferycznych ograniczając zużycie energii cieplnej. Możliwość ustalenia cyklu dobowego lub tygodniowego dodatkowo pozwoli znacznie zmniejszyć Ci wydatki związane z ogrzewaniem elektrycznym.

Kotły Kospel współpracują z modułami, które pozwalają na sterowanie ogrzewaniem za pomocą smartfona, komputera lub tabletu z każdego miejsca, w którym jest internet. 

Środowisko i ochrona przyrody

Kotły elektryczne w porównaniu do kotłów gazowych lub na paliwa stałe nie wydzielają szkodliwych substancji np. tlenku węgla (czad), którego wdychanie może być tragiczne w skutkach. 

Jeżeli kocioł elektryczny to Twoje jedyne źródło ciepła, nie musisz martwić się o okresowe przeglądy techniczne. Nie ponosisz wtedy kosztów przeglądu instalacji gazowej, wentylacyjnej, czy kominowej. 

Wszystkie kotły elektryczne Kospel współpracują z: 

  • Instalacją c.o.
  • Wymiennikiem c.w.u. 
  • Oraz są wyposażone w pompę obiegową.

Jeżeli cenisz sobie wygodę i spokój, nie chcesz mieć na głowie częstego sprzątania, to kocioł elektryczny c.o. będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Instalacja lub przejście na elektryczne ogrzewanie ze wspomaganiem, na przykład paneli fotowoltaicznych, pozwala na zniwelowanie kosztów ogrzewania. 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (1)

12 listopada 2023

Proszę przysłać ofertę chcę ogrzsć mieszkanie 60m

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl